Upadłość konsumencka – uwolnij się od długów!

Czy życie bez długów jest możliwe? Oczywiście, że tak. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej przewidziane jest dla tych osób fizycznych, którzy nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą długów wobec wierzycieli. Potrzebujesz pomocy w tym zakresie?
Skontaktuj się z nami!

  Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez arve-kancelaria.pl oraz wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych (Polityka Prywatności)

  Pomoc prawna w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej

  Oferujemy pomoc prawną w zakresie przeprowadzenia upadłości konsumenckiej. Jeśli przestałeś panować nad swoimi finansami, a na dodatek:

  • wierzyciele stale o sobie przypominają
  • długi nie pozwalają Ci w pełni korzystać z życia i spędzają Ci sen z powiek
  • istnieje ryzyko, że komornik zajmie Twój majątek.

  Pozwól sobie pomóc i wykreuj swoje nowe życie, wolne od długów. Zespół naszej kancelarii, pomoże Ci przejść przez proces ogłoszenia upadłości konsumenckiej

  Jak to robimy?

  We współpracy z Tobą sprawdzamy jakie są szanse ogłoszenia upadłości, przedstawiamy korzyści i zagrożenia. Masz pełny obraz tego w jaki sposób będzie odbywać się cały proces współpracy. Weryfikujemy wysokość zadłużenia i reprezentujemy Ciebie przed wierzycielami. Sami sporządzamy wniosek, wypełniając go, tak aby możliwie szybko był on rozpoznany przez sąd procedujący sprawę. W ramach postępowania o ogłoszenie upadłości, odciążymy Cię z nerwów i stresu  występując w Twoim imieniu przed Sądem. Kontaktujemy się z Syndykiem i przekazujemy informację potrzebne do prowadzenia dalszego postępowania. Służymy pomocą na każdym etapie sprawy aż do umorzenia zobowiązań. Jesteśmy przekonani, że obecność radcy prawnego jest szczególnie ważna właśnie w tym przełomowym dla naszym Klientów momencie – gdy zamierzają zamknąć jeden rozdział swojego życia, by rozpocząć je od nowa bez zobowiązań i długów.

  Nie zwlekaj i już dziś porozmawiajmy o Twojej sytuacji finansowej!

  Nasz  radca wyjaśni Ci wszystkie zawiłości prawne – wspólnie opracujemy strategię, dzięki czemu w procesie ogłoszenia upadłości konsumenckiej nigdy nie będziesz sam.

  Co zyskasz ogłaszając upadłość konsumencką?

  ► Najważniejszy dla nas jest spokój, Twój i Twojej rodziny.

  Upadłość konsumencka pozwala wyrwać się ze spirali problemów finansowych, pewnie stanąć na nogach i zacząć nowe życie. Zobacz, co oprócz komfortu psychicznego, zyskujesz ogłaszając upadłość konsumencką.

  ► Postępowania egzekucyjne oraz sądowe zostają zawieszone

  Najprościej rzecz ujmując, ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiążę się z tym, że komornik traci możliwość egzekucji majątku osoby zadłużonej. W chwili, kiedy postępowanie upadłościowe jest zakończone, wszystkie sprawy sądowe oraz egzekucyjne, które były wcześniej prowadzone, zostają umorzone.

  ► Niewielkie koszty upadłości konsumenckiej

  Nie należy obawiać się opłat sądowych związanych z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Na ten moment, należy uiścić opłatę w wysokości 30 zł. Dalsze koszty związane ze sprawą, tymczasowo pokrywa Skarb Państwa. W sytuacji, kiedy okaże się, że dłużnik nie ma z czego ich pokryć, kwota ta również zostanie umorzona.

  ► Możliwość spłaty jedynie części długu, na dodatek w ratach

  Sąd, podczas ustalania planu spłaty wierzycieli, kieruje się możliwościami osoby zadłużonej. Bierze pod uwagę potrzeby mieszkaniowe oraz zabezpieczenie osób, które pozostają na utrzymaniu dłużnika. W sytuacji, kiedy zobowiązany przestrzega planu spłaty, może liczyć na oddłużenie. Jest to nic innego jak umorzenie całości długu, bądź jego części.

  ► Naliczanie odsetek podczas upadłości konsumenckiej

  Upadłość konsumencka zabezpieczenia dłużnika przed narastającym zadłużeniem. W momencie, kiedy zostaje ona ogłoszona, odsetki nie są więcej naliczane.

  ► Wypis z rejestrów, które prowadzone są przez biuro informacji gospodarczej

  Kiedy dłużnik wywiążę się ze swoich zobowiązań np. poprzez wykonanie planu spłaty, może zostać wykreślony z rejestrów biura informacji gospodarczej. Należy do nich m.in. Krajowy Rejestr Długów (KRD).

  ► Posiadanie majątku nie jest wymagane

  Upadłość konsumencka jest niezależna od wysokości posiadanego majątku. W związku z tym, można ogłosić ją nawet w momencie, kiedy dłużnik nie posiada żadnych zasobności.

  Kto zajmie się Twoją sprawą?

  Aleksandra Sykuła-Florecka

  Radca prawny

  Rafał Ponichtera

  Radca prawny

  Wiemy, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. Nowe życie bez długów, dostępne jest jednak na wyciągnięcie ręki. Wypełnij formularz kontaktowy i pozwól nam działać.

   Wysyłając do nas wiadomość przekazują Państwo Kancelarii swoje dane osobowe – imię i nazwisko oraz swój adres e-mail. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będziemy mogli odpowiedzieć na Państwa wiadomość.

   Administratorem Pani/Pana danych osobowych stanie się „ARVE” Kancelaria Radcy Prawnego Rafała Ponichtery z siedzibą we Wrocławiu (54-203), przy ul. Legnickiej 49 lok. 3C.

   Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w zakładce Polityka przetwarzania danych osobowych.

   W każdym czasie mogą się Państwo również zwrócić do Kancelarii na adres: arve@arve-kancelaria.pl

   Szczegóły na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w tutejszej Polityce prywatności .