Prawo Rodzinne

Do obszarów specjalności naszej kancelarii zalicza się prawo rodzinne. Sprawami z tej dziedziny zajmują się wykwalifikowani specjaliści, którzy posiadają szerokie doświadczenie w prowadzeniu sporów przed wydziałami rodzinnymi sądów powszechnych, jak również doświadczenie uzyskane w czasie wieloletniej pracy w sądownictwie. Każdy z Klientów kancelarii może liczyć na indywidualne traktowanie i na realne wsparcie radców prawnych w dynamicznie zmieniającej się jego sytuacji rodzinnej.

Sprawy rozwodowe

Wydaje się, że najbardziej złożoną kategorią spraw rodzinnych są procesy rozwodowe. W tej dziedzinie zastępując naszych Klientów skupiamy się nie tylko na głównej materii, to jest na rozwiązaniu małżeństwa (w tym rzecz jasna orzeczeniu o winie), ale potrafimy także realnie zadbać o satysfakcjonujące rozstrzygnięcia w kwestiach związanych z dziećmi, to jest co do władzy rodzicielskiej, kontaktów oraz alimentów należnych małoletnim.

Formularz kontaktowy

  Sprawy o władzę rodzicielską i kontakty

  W obszarze naszej specjalizacji pozostają również same sprawy o władzę rodzicielską i kontakty. Radcowie prawni nimi się zajmujący potrafią właściwie ocenić sytuację panującą pomiędzy opiekunami a dziećmi i w oparciu o nią przedstawić propozycję mającą realne szanse na zaakceptowanie w sądzie. Nie jest nam także obce prowadzenie postępowań o przymusowe wykonanie kontaktów. W przypadku zlecenie sprawy zajmujemy się nią od początku do końca, to jest od postępowania zmierzającego do zagrożenia nakazaniem zapłaty określonej sumy za nieodbywanie kontaktów, po egzekucję tegoż świadczenia. Równie skutecznie bronimy tych z rodziców, którym niezasadnie zarzuca się, że kontaktów nie realizują.

  Sprawy o alimenty

  Jako Kancelaria specjalizująca się w prawie rodzinnym jesteśmy świadomi potrzeby prawidłowego określenia obowiązku alimentacyjnego. Znamy metody pozwalające na jak najdokładniejsze zbadanie sytuacji majątkowej zobowiązanego. Podobnie w stadium dowodowym potrafimy ustalić prawdziwą sytuację uprawnionego do alimentacji. W każdym przypadku dbamy zaś o to, aby alimenty były płacone w odpowiedniej kwocie już w czasie trwającego procesu.

  Inne sprawy rodzinne

  Nie są nam również obce wszelkie inne, niewątpliwie rzadziej spotykane w sądach problemy rodzinne. Nasi radcowie prawni z sukcesami prowadzą choćby takie sprawy, jak procesy o separację, czy też sprawy o zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa. Prowadzimy także sprawy z prawem rodzinnym blisko związane, to jest sprawy spadkowe i sprawy o podział majątku.

  Zachęcamy do kontaktu